poniedziałek, 7 maja 2012

Spot - Mennica Polska

Witam

Od stycznia pracuje w studiu Grupa Smacznego w Gdańsku. Pierwotnie zawitałem tam na potrzeby realizacji krótkometrażowego filmu Ich autorstwa - będącego pierwszym filmem 3d tego studia.  W międzyczasie, prace nad shortem przerwało zlecenie dla Mennicy Polskiej.

Aktualnie niestety nie mogę się podzielić materiałami dotyczącymi tego krótkiego metrażu, a także wstępnych projektów do innego czasowo i fabularnie bardziej rozbudowanego projektu, który jest jeszcze przed fazą dewelopmentu. Poza pracą aktualnie autorsko i we współpracy z Magdą Węgrzyn realizuję także dwa nowe spoty dla Toruńskiej Agendy Kulturalnej o których napisze wkrótce.

Tak na marginesie przewartościowałem swoje poglądy na Open Source i zamierzam złagodzić swoje purystyczne poglądy i niedługo planuję zaopatrzyć się w PS, AE i Toon Booma - bo po prostu doświadczenie - sprawdziłem wszelkie alternatywy - wskazuje mi, że w kwestii 2d te narzędzia są bardziej wydajne. Niemniej wszystko wokół 3d - Blender radzi sobie z tym znakomicie:).

Z rzeczy o których nie wiem z jakich przyczyn zapomniałem wspomnieć: W listopadzie ubiegłego roku wraz z Magdą Węgrzyn, w ramach Cyklu wystaw "Debiuty" Galerii Wozownia w Toruniu, Wyeksponowaliśmy Nasz wspólny projekt  pt. "Operacje Booleanowskie". Odsyłam do Bloga Magdy Węgrzyn w celu głębszego zapoznania się z tematem: Post #1 ,Post #2 ,Post #3

W kwestii spotu: jak zwykle terminy krótkie i dużo pracy. Spot powstał w miesiąc. Blender, GIMP, Photoshop, After Effects, Premiere.

Reżyseria i Storyboard - Marcin Wasilewski
Compositing - Tomasz Halski
Concept-Art, Art Directing, 2D, 3D i Animacja - Jakub Szczęśniak

REEL Grupy Smacznego z Fragmentami Spotu

pzdr.
Kuba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz